Strona głownaNapisz do nas
Aktualna pozycja » www.otusz.pl » O Otuszu


Nasza strona została już odwiedzona

234990

razy
O OTUSZU

Wieś Otusz położona jest w województwie wielkopolskim, w zachodniej części powiatu poznańskiego, w gminie Buk. Od miasta Buk dzieli ją dystans 3 km, a od Poznania 25 km. Dzisiejszy Otusz liczy sobie 452 mieszkańców. Wieś ma charakter rolniczy, ale z uwagi na stosunkowo duży procent zalesienia stanowi najbardziej „zieloną” część gminy. Z drugiej strony blisko stąd do Strefy Aktywizacji Gospodarczej w Niepruszewie leżącej po drugiej stronie autostrady A2.

Atrakcją turystyczną wsi jest małe polodowcowe jezioro zwane potocznie „jeziorkiem” (administracyjnie Małym Niepruszewem). W sołectwie znajduje się wiele stawów potorfowych i pożwirowych. Niedaleko Otusza w sąsiedniej gminie Stęszew leży uroczysko „Źródełko” w Żarnowcu. Te argumenty przemawiają, za atrakcyjnością rekreacyjną tego obszaru, który stanowi ulubiony teren dla przejażdżek rowerowych dla mieszkańców pobliskiego Buku i okolic. W niedalekim Niepruszewie stoi gotycki kościół parafialny św. Wawrzyńca z 1580 r. jak również znajduje się tam plaża nad Jeziorem Niepruszewskim.

Budowa autostrady A2 i węzła drogowego „Buk” leżącego tuż przy granicy sołectwa, stopniowo zmienia charakter wsi. Można się spodziewać, że ze względu na walory przyrodnicze, ciszę i spokój, a jednocześnie wygodne i szybkie połączenia drogowe m.in. z Poznaniem i Strefą Aktywizacji Gospodarczej w Niepruszewie rozwijać ona będzie swoją funkcję mieszkaniową.

Projekt & kodowanie : www.gechu.interbit.pl Aktualności | O Otuszu | Historia | Galeria | Pliki do ściągnięcia | Jak do nas trafić | Kontakt